TÜM SEKTÖRLERE
ÖZEL ÇÖZÜMLER

ÜRÜNLERİMİZ

Özel Halatlar

Çelik Halat ve Tel San. A.Ş. değişik kullanım yerleri için aşağıda verilen özel halatları üretmektedir.

Bunlar;

Şeklinde özetlenebilirler.

Kompakt halatlar:

Halat Kompozisyonları

Kompakt halat üretiminde değişik halat kompozisyonları kullanılabilmekte, ancak daha çok 6x19 Seale, 6x26 Warrington Seale, 6x36 Warrington Seale, 18x7 halatlar tercih edilmektedir.

Genel Özellikler

Kompakt halatlar aynı çaptaki standart halatlara göre daha fazla yük taşıma kapasitesine sahip olup, bu halatların üzerinden geçtiği makara yüzeylerine daha geniş bir alanda temas etmesi nedeni ile aşınması daha az ve kullanım ömrü ise daha fazladır.

Swaged (Preslenmiş) Halatlar:

Halat Kompozisyonları

Swaged halat üretiminde ağırlıklı olarak 6x26 Warrington Seale ve 6x19 Seale halatlar kullanılmaktadır.

Genel Özellikler

Swaged (preslenmiş) halatlar; makaralara daha geniş temas alanı sağlaması, iç gerilimlerin azaltılması, aynı çaptaki standart halatlardan daha fazla yük kaldırılabilmesi ve daha uzun ömürlü olması gibi avantajlara sahiptir. 

Özü plastik Kaplı Halatlar:

Özü plastik kaplı halatlar, halatın çelik özünün plastik ile kaplandığı halatlar olup bu halatlar özellikle vinçlerde sessiz çalışması, uzun ömürlü olması ve iç tellerin korozyona karşı etkin şekilde korunması gibi avantajlara sahiptir. 

Kullanıldığı Yerler

Özel halatlar her türlü kaldırma işleminin yapıldığı vinçlerde, denizcilik, balıkçılık ve petrol endüstrisinde vb. performans beklentilerinin yüksek olduğu; özellikle yüksek kopma kuvvetinin istenildiği alanlarda yoğun şekilde kullanılmaktadır.

 

E-BÜLTENE ABONE OLUN

Çelik Halat ile ilgili güncel haberleri almak için, mail adresinizi yazın.ÜRÜNLERİMİZ

Tüm ürünlerimizi görmek için tıklayınız.