1962 YILINDAN BU YANA
ÖZVERİ VE GÜVEN İLE

Hakkımızda

AR-GE Merkezi

Kuruluşumuz, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nca 5746 no'lu kanun ile belirtilen AR-GE Merkezi gerekliliklerini yerine getirerek ülkemizin 846., Çelik Tel ve Halat sektörünün ilk AR-GE Merkezi olmaya hak kazanmıştır.

İnovasyon ve AR-GE faaliyetlerinin günümüzün şirketlerini geleceğe bağlayan, sürdürülebilir ve karlı büyüme hedeflerine ulaşmada en önemli unsur olduğu bilinciyle; Çelik Halat ve Tel San. A.Ş. stratejik yol haritasında, İnovasyon ve Yeni Ürün Geliştirme itici güç olarak belirlenmiştir. 

Bu çerçevede misyonumuz;

  • Çalışanlarımızın tam katılımıyla tüm süreçlerimizi sürekli geliştirmek,
  • Çevreye duyarlı, ileri proses ve ürün teknolojilerini uygulayarak müşterilerimizi beklentileri ötesinde ürün ve hizmet sunmak,
  • Pazarı yönlendiren bir şirket olarak tüm paydaşlarımızın beklentilerini karşılamaktır.

Çelik Halat ve Tel sektöründe hali hazırda süren projelerimiz ile ana hedefimiz ithal ikamesinin sağlanması ve ihracat rakamlarının arttırılmasıdır. Çelik Halat imalatında Plastik Özlü Halatlar ve yüksek sıkıştırma oranlı kompakt halat üretimleri ile daha uzun ömürlü performans dayanımına sahip ürünlerimizi pazara sürmek, ithal ağırlıklı halat kullanan liman vinçleri ve özel uygulama alanlarına halatlarımızı vermek suretiyle ithal ikamesini gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

Tel üzerinde yaptığımız çalışmalar ile kendi know-how'ımızı oluşturmak, ürünlerimizin yapı taşı olan telin en yüksek dinamik performansa ulaştırılması kapsamında sektörde gördüğümüz eksiklikleri tamamlamayı ve yine Çevre ve İş Sağlığı bilinciyle kimyasal temizleme süreçlerinde negatif etkilerinin azaltılması ve çevre dostu alternatif yöntemlerin geliştirilmesi ile sosyal sorumluluğumuzu yerine getirmeyi hedefliyoruz.

Üniversite iş birliklerimiz ile yüksek lisans ve doktora öğrencilerimizin proje bazlı çalışmalarını destekliyor, akademi-sanayi köprüsünü kurarak araştırmacı kadromuzun devlet destekli projeler, makaleler ve yayınlar çıkarması yönünde hızla ilerliyoruz.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

Çelik Halat ile ilgili güncel haberleri almak için, mail adresinizi yazın.ÜRÜNLERİMİZ

Tüm ürünlerimizi görmek için tıklayınız.